Publikováno: 6. 3. 2015

Stáže a rezidence v Canadian Centre for Architecture - výzva

Stáže a rezidence v Canadian Centre for Architecture - výzva
Od roku 2011 nabízí Canadian Centre for Architecture (CCA) dva kurátorské programy ročně: program pro začínající kurátory a program kurátorských stáží.

Program pro začínající kurátory

Program nabízí možnost navržení a vedení projektu v CCA vztahující se k současné debatě o architektuře, urbanismu, krajinotvorbě, kultuře a sociálním přesahu. Projekt by měl být vyvinut během 3měsíčního rezidenčního pobytu v CCA.

Program je otevřen architektům, redaktorům, designérům, kritikům, historikům, fotografům, umělcům apod. narozeným od 1. 1. 1980 a dále. Rezident obdrží max. 12 000 CAD na pokrytí cesty, ubytování a dalších nákladů spojených s max. tříměsíčním pobytem v Montréalu.

Program kurátorských stáží

Program je navržen pro sdílení výstupů CCA se studenty a čerstvými absolventy designu, umění a humanitních oborů. Jeden či dva vybraní žadatelé dostanou možnost seznámit se sbírkami CCA, výstavami a výzkumnými projekty, a to během 6−9měsíčního pobytu. Přijímání budou zájemci narozeni od 1. 1. 1985 a dále. Měsíční stipendium činí 2 500 CAD.

Uzávěrka přihlášek je 16. 3. 2015.

 

Více informací naleznete na stránkách Canadian Centre for Architecture.

 

 

(Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/staze-a-rezidence-v-kanadskem-centru-architektury-vyzva/n:16682/;http://www.cca.qc.ca/en/study-centre/curatorial-opportunities)