Publikováno: 30. 9. 2014

Artist in Residence - rezidenční pobyt MQ Air 2015

Tranzit.cz nabízí dvouměsíční pobyt v rámci programu "Artist in Residence" v MuseumsQuartier/quartier 21 ve Vídni. Pobyt je určen umělcům, kurátorům, teoretikům a dalším profesionálům, pohybujícím se na současné umělecké scéně v České republice, Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku.

Rezidenti mají k dispozici vlastní studio v prostoru MuseumsQuartier (tj. obytný a ateliérový prostor, včetně veškerého nezbytného zázemí); více informací na tomto odkaze.

Délka pobytu je dva měsíce. Vybraný rezident obdrží měsíční stipendium ve výši 1050 euro. Z ČR bude na rok 2015 vybrán jeden rezident v termínu únor/březen 2015. Žadatelé z České republiky mohou své přihlášky v anglickém jazyce odesílat v digitální podobě na e-mailovou adresu: v.krejcova@tranzit.org, předmět e-mailu “AiR MQ 2015“.

Detailní informace k přihlašování a doplňující informace najdete na internetových stránkách tranzit.cz. Formulář pro kontaktní informace je dostupný zde.

Závazný termín pro odeslaní přihlášek na rok 2015 je 3.11.2014