Publikováno: 15. 4. 2020

Kunstkomora v tabletu: online metodiky

Metodiky věnované interpretaci kulturního dědictví prostřednictvím mobilních digitálních technologií volně ke stažení.

@castelcorn.cz

Muzeum umění Olomouc vydalo kolekci tří metodik s názvem Kunstkomora v tabletu. Publikace reagují na praxi uplatňování mobilních digitálních přístrojů při interpretaci kulturního dědictví.

Každá ze tří metodik se zaměřuje na jiný typ návštěvníků či uživatelů. První díl formuluje obecné zásady digitální interpretace a zaměřuje na dospělé návštěvníky. Druhý díl je věnován rodinným návštěvníkům a preferovanou formou je samoobslužná, interaktivní animovaná aplikace. Třetí díl hledá odpověď na otázku, do jaké míry je adekvátní využívat mobilní digitální technologie při interpretaci kulturního dědictví se školami.

Metodiky jsou volně ke stažení: první díl, druhý díl, třetí díl nebo zde.

Zdroj: mcmp.cz/o-nas/archiv-aktualit/kunstkomora-v-tabletu/