Publikováno: 11. 3. 2013

Metodický portál inspirace a zkušenosti učitelů - ŘETĚZOVÉ PROVÁDĚNÍ

Skupinový projekt pro 10 - 25 žáků v rozmezí od 12 do 15 let
Metodický portál inspirace a zkušenosti učitelů - ŘETĚZOVÉ PROVÁDĚNÍ

Řetězové provádění je projekt pro skupinu žáků (10 - 25 členů) v rozmezí od 12 do 15 let, který usiluje o navázání živého kontaktu s minulostí (v případě Řetětového provádění ve Vrchotových Janovicích s 19. stoletím a dobou baronky Sidonie Nádherné z Borutína). Základem je provádění návštěvníků žáky v prostorách historického objektu (může to být i park, historické jádro města, galerie, zpřístupněný památkový objekt s památkovou interiérovou instalací, soubor staveb, památky lidového stavitelství - muzea v přírodě a tak dále). Popis expozice je proložen rozmanitými aktivitami, zážitkovou činností a výměnou rolí průvodců.

Metodický text Řetězové provádění připravený Vladimírou Křenkovou je ke stažení zde:

Metodický text Řetězové provádění ke ztažení zde:

Zámek Vrchotovy Janovice