Publikováno: 17. 6. 2013

Museums & Social Issues: A Journal of Reflective Discourse

"Museums & Social Issues", odborně cenzurované periodikum vycházející v Kalifornii od roku 2006, se zaměřuje na globálnější společenská témata a jejich dopad na muzea. Každé číslo tohoto půlročníku diskutuje jiné aspekty prolínání lidské společnosti a muzeí. Články mohou být jak teoretické a filozofické, tak i prakticky zaměřené pocházející přímo z muzeí a jejich každodenní praxe.

Museums & Social Issues, a new peer-reviewed journal published by Left Coast Press, Inc., provides an important forum for the consideration of social issues and their engagement with museums. Each issue focuses on a specific theme, and includes theoretical, philosophical and practical perspectives from inside and outside the museum field, exploring and reflecting upon the intersections between society and museums.

Některé články v nových číslech periodika jsou dostupné na internetu v celé verzi i bez registrace (viz odkaz níže).

Odkazy: