AKTUALITA 17. 10. 2013

Týden pro inkluzi 2013

Týden pro inkluzi je akcí, kterou společně pořádají o.s. Rytmus a o.p.s. Člověk v tísni. Jejím hlavním cílem je podpora začleňování žáků se znevýhodněním či postižením do škol hlavního vzdělávacího proudu a jejich zapojování do běžných volnočasových aktivit.

AKTUALITA 21. 9. 2013

Týden komunikace osob se sluchovým postižením

TÝDEN KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM je týden plný různorodých akcí, kterými chce přitáhnout dlouhodobou pozornost veřejnosti ke světu osob se sluchovým postižením. Termín: 21. až 29. září 2013

AKTUALITA 14. 9. 2013

Tradiční akce: Český Krumlov, Den bez bariér, den s handicapy

Stovky vozíčkářů a dalších handicapovaných se o druhém zářiovém víkendu sjely do Českého Krumlova. Byli mezi nimi lidé z Česka, Slovenska i Rakouska. Památkáři jim na několik hodin zpřístupnili nedostupná nebo obtížně přístupná místa. Přes bariéry a do schodů jim pomáhaly desítky dobrovolníků.

AKTUALITA 28. 8. 2013

4. ročník Dne dyslexie v Národní galerii, ve Veletržním paláci

Den dyslexie je ojedinělý projekt, na kterém se podílí převážně sami takto handicapovaní lidé či ti, kteří jim chtějí pomáhat. Doposud nikde na světě se Den dyslexie ani jiná podobná akce nepořádá. Celý projekt je v daném rozsahu jedinečný a je provázán se sérií workshopů s výtvarnými umělci-DYS, odborníky, divadelními představeními, lidmi vytvářejícími pomůcky a těmi, kdo takto znevýhodněným lidem pomáhají.