Publikováno: 13. 1. 2021

Nová světová muzea v roce 2021

Na letošní rok je naplánováno otevření řady dlouho očekávaných muzejních institucí.

@theartnewspaper.com

Poté, co byla řada muzeí a galerií nucena své připravované otevření odložit z důvodu pandemie, budou moct návštěvníci konečně zavítat do řady dlouho očekávaných institucí. Portál The Art Newspaper vybral několik nejzajímavějších a nejatraktivnějších muzeí s plánovaným datem otevření nebo znovuotevření v roce 2021.

1. Velké egyptské muzeum v Gíze - rozsáhlé muzeum, připravováno od roku 1992, má v plánu otevřít v červnu 2021. Součástí stálé expozice budou kromě jiného i nálezy českých archeologů, které jsou k vidění ve výstavě Sluneční králové v pražském Národním muzeu.

2. Humboldtovo fórum v Berlíně - v moderně zrekonstruované budově pruského královského paláce budou již na začátku roku 2021 ke shlédnutí bohaté sbírky  mimoevropského původu.

3. Munch, Oslo - třináctipatrová budova na pobřeží fjordu bude věnována uměleckým dílům i osobní pozůstalosti slavného expresionistického malíře s datem otevření během léta 2021.

4. Bourse de Commerce-Pinault Collection, Paříž - rozsáhlá soukromá sbírka umění miliardáře Françoise Pinaulta bude zpřístupněna veřejnosti v budově bývalé burzy s obilím z 18. století nedaleko Louvru již koncem roku 2021.

Celý článek zde.

Zdroj: theartnewspaper.com