Publikováno: 13. 8. 2021

Muzeum komunikačních technologií s netradičním designem

Nové pražské muzeum staví na technické materiály a motiv inspirován tištěným spojem.

@designmag.cz

V budově centrály telekomunikační společnosti CETIN (dříve Česká telekomunikační infrastruktura a.s.) v pražských Vysočanech byla otevřena stálá expozice Muzea komunikačních technologií. Expozice nabízí přehled dějinami komunikačních technologií v českých zemích od potrubní pošty až po současné digitální přístroje. Hlavním exponátem a zároveň ústředním bodem výstavního prostoru je plně funkční telefonní ústředna P51. Autorem architektonického řešení expozice je ateliér Archigraf.

Hlavním grafickým motivem je stejně jako v horních patrech inspirace tištěným spojem. Tento protíná prostor ve formě stropního podhledu a polepu prosklených stěn. Motivu vedení je zde záměrně hodně, aby návštěvník získal dojem, že je uvnitř elektronického zařízení. Vizuální řešení je odlišné od běžných kancelářských pater. Využity jsou zejména technické materiály. Podlahové dílce jsou opláštěny pozinkovaným plechem. Celkově je prostor světelně zatlumen, aby se výstavní exponáty mohly samostatně uplatnit,” vysvětlují pro server Designmag architekti expozice Martin Kocich, Jan Dluhoš a Michal Bureš.

Celý článek zde.

Zdroj: designmag.cz