Publikováno: 15. 7. 2021

Kustodi v roli kurátorů

Baltimorské muzeum umění připravuje výstavu, jejímiž kurátory se stanou kustodi.

@artbma.org

Kustodi jakožto pracovníci v první linii mívají velmi dobrý přehled o potřebách návštěvníků muzea i o exponátech, které vzbuzují největší odezvu. Baltimorské muzeum umění (BMA) se rozhodlo využít těchto poznatků a vytvořit netradiční výstavu s názvem Guarding the Art, která představí díla, jež vybrali jednotliví kustodi. Kurátor a historik umění Lowery Stokes Sims byl ohromen neobvyklými a osobními, velmi přesvědčivými argumenty kustodů v odpovědích, proč si zvolili konkrétní dílo. Ty se navíc výrazně lišily od intelektuálního přístupu fundovaných kurátorů. Například kustod Kellen Johnson zvolil obraz německého malíře Maxe Beckmanna Zátiší s velkou mušlí, neboť umělcova první žena byla operní pěvkyně a Johnson sám má ke klasické hudbě blízko.

Výstava bude otevřena od března 2022.

Zdroj: theartnewspaper.com