Publikováno: 13. 10. 2020

Architektonická firma Snøhetta navrhla dětské muzeum El Paso vypadající jako mrak

@snohetta.com

V texaském městě El Paso vyroste nové dětské muzeum podle návrhu norských architektů.


„Osvětlené, vznešené a hravé muzeum“ – dětské muzeum El Paso je čtyřpodlažní mrakodrapová atrakce na ploše 70 000 čtverečních stop.

                                             

"Architektura má podobu mraku, který se vznáší nad pouští a spojuje všechny lidi na tomto důležitém místě, mladé i staré," tvrdí o svém návrhu Snøhetta. 

Prostory v jednotlivých podlažích jsou maximálně propojené a najdeme v nich knihkupectví a zážitkové instalace pro hraní i vzdělávání dětí. Zajímavý ale nebude pouze interiér, Snøhetta přidala různé venkovní výstavní prostory, včetně terasovité objevné zahrady, prostoru "vystřiženého" do střechy budovy a hřiště s chladivou mlhou.

Cílem nového dětského muzea v El Pasu je stát se občanskou učebnou a energetickým bodem pro rodiny v regionu s možností otevřít se co nejvíce nápaditým hrám a zkoumání. Samotný návrh architektonického studia Snøhetta uvažuje nad tím, jak se samotné muzeum může stát učebním nástrojem. S prostory a výstavami, které inspirují představivost dětí i dospělých, muzeum oslavuje jedinečnou kulturu a geografii El Pasa a poskytuje bezbariérový přístup ke vzdělávacím příležitostem.

 Obrázky z archivu studia Snøhetta

Zdroj: https://snohetta.com/projects/520-el-paso-children39s-museumhttp://www.designmag.cz/architektura/92227-snohetta-navrhla-detske-muzeum-el-paso-vypadajici-jako-mrak-nakresleny-ditetem.html