Publikováno: 8. 9. 2021

Návštěva muzea na lékařský předpis

Belgičtí lékaři předepisují muzeum jako lék na stres způsoben pandemií.

@museumnext.com

Belgičtí zdravotníci dostali oficiální povolení předepisovat návštěvu muzea jako součást psychiatrické léčby. Tříměsíční pilotní projekt byl spuštěn v hlavním městě Bruselu v rámci snahy řešit prudký nárůst stresu a dalších psychických potíží v souvislosti s pandemií viru COVID 19. Pacienti s předpisem mají zdarma vstup do pěti největších bruselských muzeí, které nabízejí výstavy se širokým tematickým zaměřením. Cílem projektu je nabídnout lidem kulturní zážitek bez jakýchkoliv vlastních nákladů, který je zároveň vytrhne z každodenního stereotypu.

Výsledky projektu budou zveřejněny na začátku roku 2022, kdy se také rozhodne o jeho možném prodloužení. Odborníci zatím předpokládají, že v budoucnu se může návštěva muzea doporučovat i pacientům se syndromem vyhoření nebo během léčby ze závislosti.

Celý článek zde.

Zdroj: museumnext.com