Publikováno: 9. 4. 2020

ICOM: Prohlášení o nutnosti zajištění finanční pomoci muzeím během krize COVID-19

Mezinárodní rada muzeí ICOM vydala prohlášení k současné situaci v muzejním sektoru.

@icom.museum

Mezinárodní rada muzeí ICOM (International Council of Museums) vydala prohlášení k dopadům aktuální epidemiologické situace a následných opatření na sektor muzeí a kulturního dědictví. V prohlášení ICOM vyjadřuje svůj hluboký zármutek a solidaritu s lidmi ovlivněnými pandemií COVID-19 po celém světě. Zároveň vyjadřuje obavy ohledně budoucnosti muzeí a kulturního dědictví, jelikož jsou zásadní pro budování identity lidstva, národů a společenství, kterým slouží. ICOM, zastupující mezinárodní muzejní komunitu, protovyzývá politiky a osoby s rozhodovací pravomocí, aby co nejrychleji přidělily finanční prostředky na záchranu muzeí a jejich odborných pracovníků.

Celé prohlášení v českém jazyce zde.

Zdroj: icom-czech.mini.icom.museum/icom-prohlaseni-o-nutnosti-poskytnout-financni-pomoc-muzeim-behem-krize-covid-19/