Publikováno: 4. 4. 2023

Demonstrace muzejníků za zvýšení platů

Před Guggenheimovým muzeem demonstrovali jeho zaměstnanci sdružení v odborech, zvyšují tak povědomí o stávajících nízkých mzdách a problematickcých pracovních podmínkách.

@artalk.cz

Zaměstnanci amerických muzeí se do odborů začali ve velké míře sdružovat během pandemie koronaviru v návaznosti na zavírání muzejních institucí a s tím souvisejícím znejistěním pracovních úvazků. Dění v Guggenheimově muzeu navazuje na nedávný úspěch odborů Whitney Muzea, jimž se po více než roce vyjednávání s vedením provázeném demonstracemi podařilo dosáhnout dohody a podepsat nové pracovní smlouvy, kdy se zaměstnancům podařilo zvýšit platy o 30%.

Celý článek o demonstracích zaměstnanců Guggenheimova muzea za důstojné mzdy nabízí portál Artalk: zde

Článek z The Art Newspaper You can’t pay rent with prestige

Zdroj: artalk.cz