Publikováno: 6. 1. 2021

Muzeum vůně

Společnost Odeuropa vytvoří první muzeum vůně za pomoci umělé inteligence.

@odeuropa.eu

Tříletý projekt v hodnotě 3,4 milionu dolarů využije umělou inteligenci k rozvoji online encyklopedie evropských pachů a jejich fyzické rekreace.
Odeuropa získala grant 3,4 milionu USD z programu EU Horizont 2020. Projekt, který zahajuje svoji první fázi tento měsíc, zahrnuje spolupráci mezi týmem evropských vědců, historiků a odborníků na umělou inteligenci s cílem „oživit historické pachy“.

AI bude původně použita k prohledávání historických dokumentů ke sledování pachů Evropy od konce 16. století do počátku 20. století. Bude analyzováno více než 250 000 dokumentů v sedmi různých jazycích, aby se zjistilo, jak voněla Evropa v minulosti.

Tyto informace budou poté použity k vytvoření online muzea vůně – "Encyklopedie pachového dědictví".

Více informací v článku zde.

Web celého projektu zde.

Zdroj: https://blooloop.com/news/smell-museum-odeuropa-ai-historic-attractions-immersion/