Publikováno: 5. 1. 2021

Dancing Museums

Můžeme díky tanci lépe vnímat umělecká díla? Jakou interakci s uměním a dědictvím nám tanec dokáže nabídnout?

@dancingmuseums.com

Dancing Museums je akční výzkumný projekt určený k podpoře a udržení dlouhodobé spolupráce mezi tanečními organizacemi, muzei, univerzitami a místními komunitami za účelem rozvoje inspirativních a dlouhodobých uměleckých a kulturních programů, do kterých se lidé v těchto komunitách chtějí zapojit.

V tomto projektu jednotlivci a umělecké organizace sdílejí, zdokonalují, rozvíjejí a přenášejí dovednosti a znalosti potřebné k rozšíření a prohloubení vztahů a vztahů s publikem.

Praktická výzkumná skupina složená z umělců, tanečních organizací, muzeí a univerzit z šesti zemí zkoumá, jak jinak lze pomocí tance prožívat umění a dědictví a jak může pomoci divákům a návštěvníkům intelektuálně i vizuálně interagovat s uměleckými díly. Znalosti a zkušenosti generované během projektu umožní organizacím a umělcům zapojit se do dovedností potřebných k realizaci smysluplných projektů rozvoje publika po dobu trvání projektu.

Do programu je zapojeno šest tanečních umělců z šesti evropských měst:

1. Nottingham, Velká Británie
2. Bassano del Grappa, Itálie
3. Vitry-sur-Seine, Francie
4. Rotterdam, Holandsko
5. Barcelona, Španělsko
6. Praha, Česká republika

Za Českou republiku je do projektu zapojena taneční umělkyně Tereza Ondrová.

Každý taneční umělec bude s danou organizací spolupracovat deset týdnů. Během této doby se umělec, ve spolupráci s pracovníky místního muzea, ponoří do každodenního života instituce, aby zkoumal a rozvíjel nové programy začleňování. Prostřednictvím tohoto vztahu s muzeem získají taneční umělci znalosti o tom, jakým způsobem muzeum funguje směrem k veřejnosti. Společně pak budou spolupracovat na uměleckém programu se zapojením místní komunity.

Projekt bude obsahovat testování a procvičování metodik, které budou sdíleny na seminářích a workshopech.

Více informací zde.

 

Zdroj: https://www.dancingmuseums.com/