Publikováno: 3. 10. 2019

Výstava v Brně poháněna solární energií

Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2019 v Moravské galerii v Brně běží výlučně na sluneční pohon.

@moravska-galerie.cz

V prostorech Pražákova paláce Moravské galerie v Brně byla zahájena výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2019. Všichni vystavující se rozhodli udělat podstatný společný krok, když souhlasili s tím, aby celá výstava byla namísto klasických zdrojů poháněna solární energií. V České republice je to poprvé, co se regionální výstavný prostor většího významu rozhodl využít alternativního energetického pohonu.

Tento experiment nicméně nemá za cíl pouze znížit energetickou náročnost umění a jeho vystavování. Organizátoři by si primárně přáli otevřít tímto počinem širší diskuzi na téma udržitelnosti v sektoru umění a kultury.

Víc zde.

Zdroj: artalk.cz, www.moravska-galerie.cz